Belysning Taklampor
1159711
TAKKRONA, rokokostil, 1900-talets mitt.
Takkrona, rokokostil, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor. Sju ljuspunkter. Diameter 53, höjd 80 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Några prismor lösa.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
3 000 SEK