Möbler Speglar
1159835
Empire
(1810-1840)
 spegellampett, empire, sverige, 1800 talets första hälft

SPEGEL / SPEGELLAMPETT, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.

Oval spegel fanerad med mahogny med beslag av mässing. 79 x 64 cm.

Renoverad och kompletterad. Smärre skador. Saknar beslag och ljusarm.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
2 500 SEK