Konst Grafik
1159854
Mårten Andersson
(1934-2017)

MÅRTEN ANDERSSON, färglitografi, signerad och numrerad HC/XXXIII/L.

Gävleborgs sparbank. Bildmått 40 x 55 cm.

Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.

Övrigt

Märkt a tergo: Gåva till all personal på Gävleborgs Sparbank vid 150 års jubileum 1974.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK