Hörnskåp med målad och skuren dekor. En dörr med bakomliggande hyllor. Bredd 82, djup 58, höjd 109 cm. Nyckel finns.
Renoverat och kompletterat med senare målning och upphängningsöglor. Lagningar, smärre skador och slitage, torrsprickor och färgbortfall.