ESTHER KJERNER, olja på duk, signerad E. Kjerner och daterad 1935.
Oljemålning med stilleben med druvor i korg. Målningen är signerad E. Kjerner 1935. 62 x 52 cm.
Viss krackelyr och mindre färgbortfall. Duk på pannå, pannån har slagit sig något.