Klockor & Ur Bordsur
1160003
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft.

Bronserad metall, emaljerad urtavla, alabaster med målade porträtt, samt ställ i svärtat trä. Längd 47, djup 19, höjd 38 cm inklusive ställ. Pendel.

Färgbortfall. Slitage. Senare gravyr/inristat personnummer på baksida. Nyckel saknas.

Placering: Visas på begäran
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
188
212
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 jun 19:15
2 000 SEK
13 jun 23:27
1 500 SEK
13 jun 22:38
1 000 SEK
11 jun 23:56
410 SEK
10 jun 21:29
360 SEK