1160024
FOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-tal.

Kolonnformad fotogenlampa av mässing med oljehus av slipat glas. Kupa av frostat, etsat glas. Höjd 92 cm.

Slitage. Smärre nagg. Lagning på mässing vid brännaren.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
2 800
263
297
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
14 jun 16:48
2 800 SEK
14 jun 16:47
2 600 SEK
14 jun 16:47
2 600 SEK
13 jun 17:32
2 000 SEK
7 jun 19:37
1 150 SEK