KINA PORSLIN, 5 delar, Kina, Qianlong (1736-96).

Tre fat, diameter 23-28 cm.
Stekfat, längd 37 cm. Bredd 31 cm.
Ett terrinfat, längd 43,5 cm. Bredd 34 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. Sprickor.

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
6 jul 2019 20:03
1 700 SEK
6 jul 2019 20:02
1 600 SEK
6 jul 2019 20:02
1 501 SEK
6 jul 2019 20:02
1 401 SEK
6 jul 2019 20:02
1 301 SEK
6 jul 2019 16:04
1 201 SEK
6 jul 2019 16:04
1 101 SEK
5 jul 2019 15:14
1 000 SEK
29 jun 2019 12:44
900 SEK