Silver Bestick
1160127
Charles & Ray Eames
(1907-1978)

CHARLES & RAY EAMES, stolar, 2 st, "DSW", Vitra, 2018.

Stol med sits och rygg av glasfiberarmerad plast. Benställning av svartlackerat stål. Charles och Ray Eames formgav modellen 1950. Märkta Vitra samt numrerade och etikettmärkts. Sitthöjd 46, höjd 83 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H145
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
9 200
865
975
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
9 jun 10:10
9 200 SEK
9 jun 10:10
9 000 SEK
9 jun 10:10
8 750 SEK
9 jun 10:10
8 500 SEK
9 jun 10:09
8 000 SEK