Konst Skulptur
1160317
SKULPTURER, ett par, senempire, 1800-talets mitt.

Patinerad brons och sienamarmor. Venus och Skärsliparen. Sittande figurer på kvadratisk sockel med palmettbård. Längd 12, höjd 15 cm.

Nagg på sten, i övrigt gorr skick med visst slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V21
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 500
329
371
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
10 jun 0:15
3 500 SEK
10 jun 0:14
2 000 SEK
8 jun 23:34
300 SEK