Belysning Ljuskronor
1160318
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. För sex ljus. Diameter ca 65, höjd ca 90 cm.

Slitage, smärre skador, såsom nagg samt borrade manschetter och ring.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H33
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 800
451
508
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
13 jun 10:30
4 800 SEK
13 jun 10:29
4 000 SEK
13 jun 2:51
2 500 SEK
7 jun 16:05
1 000 SEK