Carl Johan Fahlcrantz

(Sverige, 1774-1861)
Carl Johan Fahlcrantz
(Sverige, 1774-1861)

CARL JOHAN FAHLCRANTZ, olja på duk, signerad och daterad 1837.

Landskap med vattenfall. 45x35 cm.

Retuscher. Lagning.

Proveniens

Påskirft "Inköpt av Sv T. Kjellberg 8/5 1920 på tavelauktion i Västerås" samt A tergo samlingsbeteckning "GSK N:o 2"

Konstnär

Klubbat pris
8 000
706
737
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
15 jun 2019 21:21
8 000 SEK
15 jun 2019 1:03
7 000 SEK
15 jun 2019 0:55
6 000 SEK
14 jun 2019 23:26
5 000 SEK
12 jun 2019 11:40
1 000 SEK