Fanerad med rot. Underede med skåpdörr samt glasdörrar och glaslameller. Beslag av metall. Bredd 114. Djup 37. Höjd 173 cm.
Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Anlupet spegelglas. Möjligen senare glasdörrar. Glaslameller skanas.