KARL-AXEL ADOLFSSON, stolar 4 st modell "829" Gemla, samt ett ej tillhörande bord

Vitlackerade stolar med spjälor av teak. Stoppad textilklädd sits. Sitthöjd 44, bredd 47, höjd 101 cm
Bord med uppfällbar skiva fanerat med teak. Längd 89, bredd 90, höjd 71, Total längd 180 cm

Senare målning. Slitage.

Klubbat pris
2 400
212
221
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
9 jul 2019 18:52
2 400 SEK
9 jul 2019 18:51
2 200 SEK
9 jul 2019 18:49
2 000 SEK
9 jul 2019 18:39
1 400 SEK
9 jul 2019 10:48
1 000 SEK
1 jul 2019 21:09
550 SEK