Ron Arad

(Israel, Född 1951)
Ron Arad
(Israel, Född 1951)

RON ARAD, stolar, 4 st, "FPE (Fantastic, Plastic, Elastic)", Kartell, Italien, sent 1900-tal.

Fyra "FPE" stolar av Ron Arad. Stomme i aluminium samt sits i plast. Sitthöjd ca 45 cm.

Slitage. Märken.

Utropspris
3 000 SEK