Konst Modern svensk konst
1161736
Nils Kölare
(1930-2007)

NILS KÖLARE, olja på duk, signerad och daterad -84.

"Virgo". 111 x 91 cm.

Smärre färgbortfall.

Proveniens

Galerie Aronowitsch, Stockholm.

Galerie Aronowitsch, Utställning nov-dec 1985, kat. nr 5.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
8 000 SEK