Smycken Övriga
1161785
Elis Kauppi
(1921-2004)

ELIS KAUPPI, HÄNGE, ÖRHÄNGEN och RING, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1970-tal.

Hänge 35 mm, ked 60 cm. Örhängenas diameter 18 mm. Ringens storlek 18, justerbar.

Smärre slitage.

Nina Westerlund
Stockholm, Helsingfors
Nina Westerlund
Specialist klockor och smycken, gemmolog
+358 50 5772620
+46 (0)737 76 28 54

Slutpris
353
3 755
398
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (11 bud)
13 jun 17:18
353 EUR
13 jun 16:13
333 EUR
13 jun 16:13
320 EUR
13 jun 15:35
280 EUR
13 jun 14:18
260 EUR