1161860
Rey Urban
(1929-2015)

REY URBAN, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm, 1952.

Bladformade svängda ljusarmar på rektangulär fot. Höjd 10 cm. Vikt 759 gram.

Smärre slitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
3 621
340
384
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
18 jun 12:40
3 621 SEK
18 jun 12:40
3 421 SEK
18 jun 9:02
2 431 SEK
18 jun 9:02
2 231 SEK
18 jun 0:05
2 000 SEK