JALUSISKÅP, Louis XVI, omkring år 1800.

Skåp fanerat med mahogny, två jalusidörrar med bakomliggande hylla. En låda. Beslag av mässing. Bredd 84, djup 40, höjd 85 cm.

Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar. Lös skiva. Nyckel saknas.

Klubbat pris
3 000
266
278
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
24 jun 2019 16:56
3 000 SEK
24 jun 2019 16:53
2 800 SEK
24 jun 2019 16:33
2 600 SEK
24 jun 2019 16:21
2 400 SEK
24 jun 2019 16:19
2 200 SEK
24 jun 2019 16:08
2 000 SEK
23 jun 2019 18:52
1 500 SEK
20 jun 2019 16:01
1 000 SEK
18 jun 2019 0:08
300 SEK