Design Konstglas
1162230
Kaj Franck
(1911-1989)

KAJ FRANCK, konstglas, 4 st, signerade K. Franck, Nuutajärvi Notsjö.

2 st, "Kaisla", höjd 7 -7,5 cm.
2 st, "Vire", höjd 6,5-8,5 cm.
Signeringar med syrapenna.

Åldersrelaterat slitage och repor.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
260
2 766
293
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (7 bud)
10 jun 14:26
260 EUR
9 jun 1:26
240 EUR
9 jun 1:25
220 EUR
9 jun 1:25
220 EUR
8 jun 6:44
200 EUR