Design Möbler
1162303
ALFRED ROTH - COCKTALVAGN / BARVAGN, formgiven 1932/34. Frammställd ca 1990.

Förkromat stålrör, aluminium, lackerat trä, björkfaner m m. Höjd 73 cm, längd 103 - 154 cm, bredd 41 cm.

Smärre slitage.

Övrigt

Ursprungligen formgiven 1932/34 för Embru Schweitz. Från omkring 1990 på licens av Atelier Italien.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
26 500
2 491
2 807
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
14 jun 19:42
26 500 SEK
14 jun 19:41
25 500 SEK
14 jun 19:41
25 000 SEK
14 jun 13:08
20 000 SEK
14 jun 8:59
8 200 SEK