Möbler Speglar
1162353
Rokoko

SPEGEL, Rokoko, stockholmsarbete. Med Stockholms hallstämpel. 1700-talets andra hälft.

Spegel med bronserad dekor. Ramglas. Tvådelat fasettslipat originalglas. Baksidan med två klistrade pappersetiketter med Stockholms hallstämpel. 118 x 50 cm.

Senare bronsering, troligen 1800-tal. Ställvis med skador, slitage och lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T13
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
11 113
1 045
1 177
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
13 jun 18:31
11 113 SEK
13 jun 18:28
10 613 SEK
13 jun 18:27
10 113 SEK
13 jun 18:27
9 950 SEK
13 jun 18:20
9 912 SEK