ALBERT CONTRERAS, olja på duk, a tergo signerad Albert Contreras och daterad Stockholm July 1962.
"Metaphysical Red and Black No. 376 - Hommage to Truth". 220 x 120 cm.
Krackelerad, smärre lagning, stöt- och dukskador, duken ospänd.
Stockholms Universitets Studentkår.