JOHANNES HERMANUS KOEKKOEK, tillskriven, olja på duk, signerad.
Marin. 30 x 40 cm.
Uppfodrad duk, krackelerad, gulnad fernissa.
Bukowski Auktioner, auktion 361, 16-18 april 1958, kat nr 197.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10