LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring 1800.

Förgylld och patinerad brons, samt grå och vit marmor. Sittande sfinxer. Höjd 26 cm.

Omarbetade, kompletterade. Nagg, slitage.

Klubbat pris
25 000
2 218
2 315
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
5 aug 2019 17:05
25 000 SEK
5 aug 2019 17:05
24 000 SEK
5 aug 2019 17:04
21 000 SEK
5 aug 2019 17:04
20 000 SEK
1 aug 2019 19:45
17 000 SEK
30 jul 2019 11:46
10 000 SEK
29 jul 2019 21:32
300 SEK