Belysning Bordslampor
1162540
Empire
(1810-1840)

BORDSLAMPA, förgylld brons, Empire, tidigt 1800-tal.

Kolonnformad bordslampa av förgylld brons. reliefdekor av vinrankor. Höjd 54 cm exklusive lampmontering. Tygskärm medföljer.

Ej funktionstestad. Omarbetad. Slitage. Bucklor. Senare fötter.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
17 000
1 598
1 801
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
18 jun 14:57
17 000 SEK
18 jun 14:57
16 500 SEK
18 jun 14:56
16 000 SEK
18 jun 14:56
15 500 SEK
18 jun 14:54
13 000 SEK