SOFFA, Gustaviansk, tidigt 1800-tal.

Målad och bronserad soffa med skuren dekor, krönande bandfläta. Längd 204, bredd 70, sitthöjd 55, höjd 122 cm.

Renoverad och kompletterad. Lagningar, smärre skador och slitage.

Klubbat pris
2 850
252
262
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
23 jun 2019 13:43
2 850 SEK
23 jun 2019 13:43
2 650 SEK
21 jun 2019 12:48
2 000 SEK
19 jun 2019 19:19
600 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

53. John Kandell, unikt skåp, ”Hortensiaskåpet”, utfört av Kandell i sin egen ateljé 1984.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK