Konst Skulptur
1162597
Arnaldo Pomodoro
(Född 1926)

ARNALDO POMODORO, skulptur, silver och krom, signerad o numrerad 3/10.

"Segmento", 1985. Höjd 23,3 cm.

Slitage. Gravyr Bengt Ödman, SIDAUTO/Torino 20‑11-1985.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
12 300
1 156
1 303
Utropspris
18 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
8
14 jun 18:07
12 300 SEK
14 jun 12:04
11 800 SEK
13 jun 22:57
9 901 SEK
13 jun 18:31
9 700 SEK
11 jun 20:50
7 700 SEK