BYRÅ, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Fanerad med valnöt och jakaranda. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Tre lådor. Längd 108, bredd 57, höjd 84 cm. Nyckel finns.

Fanerbortfall, fanerlagningar, retuscher, senare lås och skiva.

Klubbat pris
9 000
799
842
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 jun 2019 13:19
9 000 SEK
21 jun 2019 19:07
7 000 SEK
15 jun 2019 22:38
5 500 SEK
15 jun 2019 15:30
5 000 SEK
14 jun 2019 18:01
3 200 SEK