Silver Övrigt
1163083
TOILETTSETS DOSOR, 6 st, silver och glas, S:t Petersburg, 1800-tal. Två stämplade Carl Gustav Ekqvist (1830-1868).

Slipat glas med silverlock graverade med krönta monogram/ initialer. Dosor i olika storlekar, två olika modeller. De rektanguläras längd 9,5-10,5 cm, re rundas diameter 5-6,5 cm.

En glasdosa märkbart defekt. Åldersrelaterat slitage, enstaka nagg.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Nan Jarjis
Nan Jarjis

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 15 timmar
170
1 808
192
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 180 EUR. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
25 jun 21:55
170 EUR
25 jun 21:54
145 EUR
21 jun 20:01
55 EUR
20 jun 18:22
50 EUR