1163160
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med slipade glasprismor. För fyra ljus, en ljuspunkt. Diameter ca 52, höjd ca 74 cm.

Smärre skador och slitage, prismor med smärre nagg. Ej funktionstestad.

Placering: Bokade utlämningar.
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 800
451
508
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
14 jun 17:27
4 800 SEK
10 jun 18:40
4 500 SEK
10 jun 4:46
3 700 SEK
9 jun 12:57
3 000 SEK
8 jun 11:48
1 000 SEK