WA BOLIN, skål, silver, 1927.

WA BOLIN, skål, silver, 1927.

Skål på fot. Utsvängd kuppa, trumpetformad vid klockformad skål med fasetter, benet med kulor och stiliserade blad. Diameter 34,5 cm. Höjd 22,5 cm. 957 gram.

Gåvoinskription undertill. Smärre bucklor. Smärre slitage.

Klubbat pris
6 200
541
566
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
22 jun 2019 15:48
6 200 SEK
22 jun 2019 15:48
6 000 SEK
22 jun 2019 8:52
4 604 SEK
22 jun 2019 8:52
4 404 SEK
21 jun 2019 17:16
4 000 SEK
20 jun 2019 21:54
3 200 SEK
16 jun 2019 17:34
3 000 SEK
16 jun 2019 17:11
2 456 SEK
16 jun 2019 16:25
2 222 SEK
16 jun 2019 4:20
300 SEK