1163277
STOR NEONBOKSTAV, omkring 1986.

Reklamskylt av rödlackerad plåt och klarröd neon i form av bokstaven V. Ursprungligen för utomhus bruk med dräneringshål. Nu monterad med jordad stickpropp för inomhus bruk. Bredd 137, djup 17,5, höjd 120 cm.

Ej funktionstestad. Slitage.

Proveniens

Skylten har suttit på fasaden på Danvik Center, Henriksdal, Stockholm.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
2 400
226
254
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
16 jun 15:38
2 400 SEK
16 jun 10:49
2 200 SEK
16 jun 0:04
2 000 SEK
12 jun 11:32
1 700 SEK
11 jun 23:54
1 500 SEK