Design Övrigt
1163564
Wilhelm Kåge
(1889-1960)

WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.

Signerad Gustavsberg R Argenta 1132 I Made in Sweden, målarsignatur E (Heinz Erret). Höjd 14,5 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
2 000
188
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
18 jun 16:11
2 000 SEK
18 jun 16:11
1 900 SEK
18 jun 16:11
1 900 SEK
18 jun 14:25
1 800 SEK
18 jun 9:45
1 300 SEK