SVEN WEJSFELT, figurin/skulptur, gädda, stengods, Gustavsberg.
Signerad i godset och etikettmärkt. Monterad på ställning. Längd 57, bredd 10, höjd 17 cm inklusive ställ.
Smärre slitage. Märken undertill.