RING, 18K vitguld med pärla och briljant och gammalslipade diamanter
18K vitguld. LGL, Laver-Lindbom Ab Juvelerare. Stockholm 1971. Briljantslipade diamanter totalt ca 0,40 ct. Fattning mått ca 16 x 16 mm. Ringstorlek 18,5. Vikt 24,4 gram.
Diamant med nagg. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.