Belysning Ljuskronor
1163864
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av gulmetall behängd med prismor. Korgbotten och plym. Åtta ljusarmar och nio ljuspunkter. Diameter 70, höjd 85 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Några ljusarmar böjda. Lösa prismor medföljer, möjligen saknas prismor.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
2 500 SEK