SKÅP, Sverige, omkring 1900-talets mitt.

Skåp fanerat med mahogny samt med inläggningar. Två dörrar med inredning av lådor och hyllor. Benställningen med tre lådor med räfflad front. Bredd 122, djup 44, höjd 124 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, en nyckelbussning saknas.

Utropspris
3 000 SEK