HÖRNSKÅP, möjligen Italien, 1700-talets slut.

Fanerat med olika träslag. Dörr framför hyllplan. Längd 69, bredd 47, höjd 76 cm.

Maskstunget, skador, fanerskador, fanerlagningar, senare lås. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK