Konst Modern svensk konst
1164713
Gustaf Magnusson
(1890-1957)

GUSTAF MAGNUSSON, olja på pannå. Signerad och daterad 1945-46.

Kvinna vid fönstret. 73x60 cm.

Smärre repor.

Proveniens

Dödsboet efter Helge Åkerblom.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK