Elsa Gullberg

(Sverige)
Elsa Gullberg
(Sverige)

ELSA GULLBERG, GARDINER, 4 st., två ca 255 x 125,5, två ca 215 x 125,5 cm var,

1950-tal. Inköpta av ägarens mor på Elsa Gullbergs affär, Hamngatan i Stockholm, omkring 1959.

Något slitage och smutsiga, smärre fläckar, obetydliga skador. De två kortare har fuktfläckar.

Utropspris
3 000 SEK