ELSA GULLBERG, GARDINER, 4 st., två ca 255 x 125,5, två ca 215 x 125,5 cm var,
1950-tal. Inköpta av ägarens mor på Elsa Gullbergs affär, Hamngatan i Stockholm, omkring 1959.
Något slitage och smutsiga, smärre fläckar, obetydliga skador. De två kortare har fuktfläckar.