Inkeri Toikka

(Finland, 1931-2009)
Inkeri Toikka
(Finland, 1931-2009)

INKERI TOIKKA, VAS, glas, signerad Inkeri Toikka Nuutajärvi Notsjö. 1980-tal.

Höjd ca 20 cm. Gåvosignering "16.3.83 Inkeri ja Oiva".

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
250 EUR