Fanerade med mahogny. Peltaformad ryggbricka med skuren dekor av delfiner. Sabelben. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 45, höjd 90 cm.
Slitage. Senare klädsel. Förstärkningar. Lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10