Fanerat med riopalisander. Jalusidörrar, hyllinredning. Invändigt klätt med spegelglas, frostat rutmönster. Belysning. Två utdragsskivor klädda med svart laminat. Bredd 120, djup 45, höjd 116 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. 2 mindre lådor saknas. Vänster kortväggs spegelglas utbytt.