Design Övrigt
1165435
Sonja Katzin
(Född 1919)
Sonja katzin, bordslampa, asea, 1940 tal

SONJA KATZIN, bordslampa, ASEA, 1940-tal.

Stommen av mässing, delvis läderbeklädd. Totalhöjd ca 39 cm.

Slitage. Märken. Ej funktionstestad. Skärm saknar textil.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
2 000 SEK