Anders Knutsson

(USA, Född 1937)
Anders Knutsson
(USA, Född 1937)

ANDERS KNUTSSON, olja och vax på handgjort Richard de Bas papper, signerad Anders Knutsson.

Utförd mars 1978. "HUPA" #24. 66 x 51 cm.

Ramad utan glas. Smärre veck.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson; Handelsbankens konstförening.

Utropspris
6 000 SEK