Konst Modern svensk konst
1165646
Bengt Lindström
(1925-2008)
Bengt lindstrÖm, akryl och lack på papper uppfäst på duk, signerad.

BENGT LINDSTRÖM, akryl och lack på papper uppfäst på duk, signerad.

Utan titel. 75 x 55 cm.

Krackelyrer i de mer pastosa delarna av motivet. Lacket gulnat på vissa ställen.

Övrigt

Certifikat medföljer detta verk.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Slutpris
30 000
2 773
3 055
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 okt 8:10
30 000 SEK
4 okt 8:09
22 000 SEK
4 okt 8:09
16 000 SEK
3 okt 17:56
10 000 SEK