SERVERINGSFAT, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blombuketter, längd 33-34,5 cm. Från Qianlongs period, Qingdynastin.

Slitage, mistor, glasyrnagg.

Klubbat pris
731
65
68
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
30 jul 2019 17:44
731 SEK
30 jul 2019 17:44
681 SEK
28 jul 2019 1:08
550 SEK
28 jul 2019 1:08
500 SEK
25 jul 2019 15:44
408 SEK
25 jul 2019 15:44
358 SEK
25 jul 2019 15:44
350 SEK
22 jul 2019 21:48
300 SEK