Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge Mogensen
(Danmark, 1914-1972)

BØRGE MOGENSEN, soffbord, modell 5385, Fredericia Stolefabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Soffbord av ek med lös skiva och fällbart underrede. Etikettmärkt. Längd 80, bredd 80, höjd 54,5 cm.

Slitage. Repor. Fläckar.

Formgivare

Klubbat pris
1 200
106
111
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
31 jul 2019 15:59
1 200 SEK
31 jul 2019 15:29
1 100 SEK
31 jul 2019 15:27
1 000 SEK
31 jul 2019 15:27
951 SEK
31 jul 2019 14:03
700 SEK
31 jul 2019 11:14
650 SEK
31 jul 2019 10:47
600 SEK
31 jul 2019 9:52
550 SEK
31 jul 2019 0:18
500 SEK
30 jul 2019 21:38
450 SEK
30 jul 2019 6:58
400 SEK
29 jul 2019 19:05
350 SEK
28 jul 2019 9:01
300 SEK