Möbler Skåp & Byråar
1165757

HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft

Hörnskåp, 1800-talets första hälft.

Målat. Tudelat. Överdel med ett dörrpar och bakomliggande hyllor samt skedhylla. Underdel med en dörr och bakomliggande hyllplan. Beslag av smide. Bredd 93 cm, djup ca 60 cm, höjd 194 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Värderare (Föräldraledig)
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
8 000 SEK